Užsiėmimai apie kokybiško miego svarbą

  • Paskelbta: 2023-03-14
  • Kategorija: Renginiai

2023-03-09 ir 10 dienomis Garliavos Jonučių progimnazijos 7d ir 7e kl. moksleiviai dalyvavo užsiėmimuose apie kokybiško miego svarbą. 

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Marija Aleksandraitytė papasakojo moksleiviams apie miego reikšmę žmogaus organizmui, paaiškino, kokios yra miego fazės ir stadijos, kas yra cirkadiniai ritmai bei koks yra sąmoningų sapnų principas. Buvo diskutuota su moksleiviais, kaip mobilieji telefonai ir kompiuteriai veikia mūsų cirkadinį ritmą, kas yra laikrodiniai genai ir kokia jų įtaka miegui. Taip pat buvo diskutuota, ar laikrodžio sukimas rudenį ir pavasarį gali paveikti sveikatą, koks yra nepakankamo miego poveikis sveikatai, kokie būna miego sutrikimai bei ką daryti, kad miego kokybė pagerėtų. Užsiėmimų metu buvo rodyti filmukai apie moderniąsias technologijas bei mobiliasias programėles, kurios gerina miego kokybę bei rodytas vaizdo įrašas apie sąmoningus sapnus.

 

Užsiėmimo metu moksleiviai turėjo galimybę padiskutuoti ir išsiaiškinti, kokia yra pakankamo ir kokybiško miego svarba žmogaus gyvenime, kaip miegas veikia sveikatą bei kokiais būdais būtų galima gerinti miego kokybę.

Autorius:
Marija Aleksandraitytė

Nuotraukos:
Marija Aleksandraitytė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos