JONUČIŲ PROGIMNAZIJA DIKTUOJA INOVACIJAS

  • Paskelbė : Laima Gaižutienė
  • Paskelbta: 2022-10-19
  • Kategorija: Didžiuojamės

JONUČIŲ PROGIMNAZIJA DIKTUOJA INOVACIJAS

„Kas yra gera mokykla? Tai gera vadyba, kompetentingi mokytojai bei geros, saugios aplinkos. Šiame kelyje visada buvote priekyje ir rodėte pavyzdį kitiems“,– kalbėjo meras Valerijus Makūnas, teikdamas Garliavos Jonučių progimnazijos direktorei Audrai Galvanauskienei Kauno rajono ženklą.

Pirmadienį meras atvyko padėkoti šios ugdymo įstaigos kolektyvui už dar vieną pasiekimą – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Garliavos Jonučių progimnaziją paskelbė tarp geriausiai 2022 m. savo erdves kuriančių ir naudojančių Lietuvos mokyklų.

Konkursas vyko dviem etapais – savivaldybių ir nacionaliniu lygmeniu. Savivaldybių komisijos atrinko ir pristatė 115 mokyklų nacionaliniam konkurso etapui. Nacionalinė komisija įvertino mokyklas vietose ir įteikė Aplinkos ministerijos prizus – po naują „Lietuvos raudonąją knygą“.

Jonučių progimnazija yra didžiausia Kauno rajone ir viena didžiausių šalyje – čia mokosi maždaug 1300 moksleivių ir dirba daugiau kaip 100 mokytojų. „Tokiai didelei bendruomenei labai svarbi jauki, saugi aplinka ir geri tarpusavio ryšiai“, – pasakojo A. Galvanauskienė.

Aplinkas padeda kurti ne tik Kauno rajono savivaldybė, kurios pastangomis atnaujintas stadionas ir vyksta mokyklos renovacija, bet ir pati bendruomenė.

Kauno rajone tikriausiai nėra kitos ugdymo įstaigos, kurioje būtų įgyvendinta tiek projektų, tarp jų net keletas tarptautinių. Šių projektų dėka įrengtas dendrologinis takas, net dvi gamtos mokslų laboratorijos, muzikos laboratorija, pagražėjo biblioteka, atsirado patalpos individualiam mokymuisi, atnaujinamas dailės kabinetas.

Mokykloje daug neformaliojo švietimo, ypač daug dėmesio skiriama meniniam ugdymui, kūrybai, debatams, stiprios sporto tradicijos.

A. Galvanauskienė tvirtino, kad į ugdymo procesą aktyviai įsitraukia ir tėvai, kai kurie jų veda pamokas, kviečia vaikus į savo darbovietes. „Esame inovatyvūs. Beveik trečdalis mūsų pamokų vyksta gamtoje, kelionėse, muziejuose, parodose“, – pabrėžė direktorė.

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos